KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14886502
nr 1488 6502
Vide Janson
(1924-2007), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 13/20, Tuna. Bildmått: 33x29 cm, yttermått inklusive ram: 51x45 cm
Vide Janson, svensk grafiker, målare och skulptör född 1924, död 2007.
Utrop:
500 kr
måndag 5 september 2022
kl 19:52:34
Vide Janson
Läs mer om Vide Janson
Skultuna Messingsbruk
Skultuna Bruk vid
Svartån i Skultuna nära Västerås grundades av Karl IX 1607.